Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Ogłoszenie 1. Dzisiaj w Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

 2. Film p.t. „Teraz i w godzinę śmierci” - zostanie wyświetlony w poniedziałek o g. 18.45 w salce.

 3. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 7.00 i od poniedziałku do piątku z udziałem młodzieży i dzieci o godz. 18.00. Roraty w Bychlewie w poniedziałki i piątki o godz. 16.30.

 4. W najbliższą środę, 13 grudnia - kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu pragniemy się modlić za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności.

 5. W każdy czwartek zapraszamy na adorację i wspólną modlitwę różańcową od godz. 17.00.

 6. Spotkanie przedświąteczne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Krucjaty Maryjnej, Scholi i Młodzieży Misjonarskiej odbędzie się w sobotę o godz. 17.00.

 7. Rekolekcje adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 17 grudnia. Poprowadzi je Ks. prof. Waldemar Rakocy , misjonarz z Krakowa. Program jest już wywieszony w gablotach kościoła, umieszczony na stronie internetowej parafii oraz wydrukowany i wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie jednego egzemplarza dla rodziny i zaplanowanie czasu na spotkania rekolekcyjne.

 8. Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia rozprowadzają Świece Caritasu oraz sianko na nasze wigilijne stoły, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i najuboższym.

 9. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w naszej parafii organizuje Wieczerzę wigilijną dla samotnych parafian w sobotę. Zapisy na Wieczerzę przyjmujemy w najbliższy wtorek, środę i czwartek w godz. od 10.00 – 12.00 w auli przy plebanii.

 10. Pan Kazimierz Skrodzki, którego znamy, kontynuuje roznoszenie opłatków wigilijnych do mieszkań parafian. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cele parafii i Seminarium Duchowne Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie.

 11. W imieniu Zespołu Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie, serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do puszek. Dziękujemy również za ofiary złożone na cele parafii, zwłaszcza na nowe okna w kościele.

 12. W całej Archidiecezji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej - w przyszłą niedzielę 17 grudnia br..

 13. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, która odbędzie się w czerwcu 2018 roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w najbliższy wtorek 12 grudnia w auli obok plebanii.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej którą można nabyć pod chórem. Jest najnowszy numer pisma „ Miłujcie się !”. Polecamy również nasz parafialny kalendarz na 2018 rok.

 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Mirosław Maślikowski z ul. Chłodnej ; Śp. Kazimierz Sobczak .

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
1,217,000 Unikalnych wizyt