Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Ogłoszenie


 

1. Dzisiaj zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30. Modlić się będziemy o trzeźwość naszego narodu oraz w intencji pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej i naszych rodzin.

 

2. Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy dzisiaj wyruszyli z Pabianic, a w środę około godz. 17.00 dotrą na Jasną Górę. W czwartek, 24 sierpnia o godz. 8.00, na Jasnej Górze, przed Cudownym Obrazem Matki Bożej zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszego Miasta i gminy oraz odnowiony zostanie Akt Oddania Matce Bożej. Z Pielgrzymami łączymy się duchowo każdego dnia w czasie liturgii w naszym kościele.

 

3. Dzisiaj również przybędą do naszej parafii i zatrzymają się na posiłek i na nocleg Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę ze Zgierza i Ozorkowa. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski razem z Pielgrzymami. Dziękujemy za pomoc w czasie przyjęcia Pielgrzymów.

 

4. Zachęcamy do udziału we Mszach Św. i nabożeństwach w tygodniu. W tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. W najbliższy wtorek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. jak w każdą środę będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do cichej adoracji i modlitwy do godz. 19.30.

 

5. W czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Rodzinę Różańcową.

W sobotę, 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym uroczystym dniu Msze Święte odprawimy o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy Św., ale kierując się tradycją i przywiązaniem do Matki Najświętszej przyjdźmy uczcić Ją i prosić, by otaczała naszą Ojczyznę i wszystkie rodziny Swoją Opieką.

 

6. W środę, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

 

7. W niedzielę, 27 sierpnia spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika, które rozpocznie się o godz. 16.00 w salce parafialnej.

Intencje mszalne na 2018 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od 4 września br..

 

8. Spotkania dla narzeczonych i przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii odbędą się w dwie soboty 9 i 16 września br., w godzinach od 14.30 – 20.00. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 

9. Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia prowadzą jeszcze zbiórkę ofiar lub przyborów szkolnych dla dzieci z naszej parafii.

 

10. Dobiega końca okres wakacji i urlopów. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą można znaleźć przy wyjściu z kościoła.

 

11. Przed nami kolejny tydzień miesiąca trzeźwości. Wszystkich, którzy nie radzą sobie z problemem nadmiernego spożywania alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową pomoc mogą otrzymać również w naszej parafii. Działa grupa AA, która spotykają się w środy o godz. 17.00 w domu parafialnym od strony auli.

 

12. Obchodzącym w najbliższym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

 

13. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp. Teresa Piotrowska z ul. Zamkowej; śp. Henryk – Andrzej Hanczka z ul. Zielonej. Jan Piechura z ul. Skłodowskiej i Helena Ciesielska z ul. Sienkiewicza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
1,151,398 Unikalnych wizyt