Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Ogłoszenie

Litwa, Łotwa, Estonia I Rosja

Wydarzenia parafialne


W dniach 29.06 – 07.07.2013 r. odbyła się pielgrzymka połączona ze zwiedzaniem Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji.
Góra Krzyzy

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wydarzenia parafialne


W kwietniu wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej, ziemi, która dla nas - chrześcijan - jest duchowym dziedzictwem. Celem pielgrzymki było pogłębienie naszej wiary w przeżywanym właśnie Roku Wiary.

 


Pielgrzymka do Ziemi Swietej

Rekolekcje wincentyńskie 22-23.02.2013 r.

Wydarzenia parafialne


W piątek 22 lutego, po spotkaniu modlitewnym w kościele o godz. 9.00, czternastoosobowa grupa Rodziny Wincentyńskiej, z błogosławieństwem księdza Stanisława Janowiaka, udała się na coroczne rekolekcje do Górki Klasztornej, aby umocnić zapał konieczny w kontynuowaniu dzieł apostolskich rozpoczętych przez założyciela zgromadzenia Rodziny Wincentyńskiej.

 


Odpusty za zmarłych

Duchowość

 

W pierwsze dni listopada (1-8) Kościół daje łaskę uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.


Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.

Halloween

Duchowość
Halloween

Założyciel Kościoła Szatana, Anton Szandor LaVey, w swej „Biblii Szatana” pisał, ze Halloween, obok Nocy Walpurgii, to jedno z dwóch najważniejszych świąt satanistycznych.

 


Rok Wiary - dekret dot. odpustów

DuchowośćStolica Apostolska (Penitencjaria Apostolska, Dekret z 14 września 2012 roku), na Rok Wiary określiła możliwości zyskiwania łaski odpustu zupełnego, czyli darowania doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy.

Pożegnanie ks. Jana Kosakowskiego

Wydarzenia parafialne
ks. Jan Kosakowski CMDnia 6 października 2012 r., pół godziny przed północą, w wigilię Uroczystości NMP Różańcowej – Patronki naszej parafii, odszedł do Domu Ojca ks. Jan Kosakowski, przeżywszy 81 lat w tym 54 lata, jako Kapłan Zgromadzenia Misji św. Wincentego á Paulo.

Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej 2012

Wydarzenia parafialneW dniach 22 i 23 września, przed wspomnieniem liturgicznym św. Wincentego a Paulo odbyła się kolejna pielgrzymka i dni modlitw Rodziny Wincentyńskiej. Do Częstochowy przybyło ok. 450 pielgrzymów z całej Polski reprezentujących różne gałęzie Rodziny Wincentyńskiej.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu i na Warmię

Wydarzenia parafialne

Punktualnie o godz. 5.30 dnia 31.08.2012 r, pod opieką ks. Radosława Pawłowskiego, wyruszyła autokarowa Pielgrzymka do Gietrzwałdu, miejscowości położonej na granicy Warmii i Mazur, a słynącej z objawień Maryjnych, jedynych w Polsce zatwierdzonych przez Kościół (podobnie jak Lourdes i Fatima).

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
494,157 Unikalnych wizyt