Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Rodzina Żywego Różańca i Radia Maryja

Grupy Parafii nmpo12_nmp w Pabianicach

Bractwo Żywego Różańca istnieje przy naszej parafii od początku jej istnienia i jest z nią szczególnie związane: wszak nasza parafia i parafialna świątynia mają za Opiekunkę Matkę Najświętszą jako Królową Różańca świętego.

Obecnie w naszej parafii istnieje 12 róż Żywego Różańca, do których nalezą 164 osoby. Trzeba zaznaczyć, ze 5 kół Żywego Różańca tworzą wierni zamieszkali w Bychlewie i do tych róż należy 71 wiernych z Bychlewa i Jadwinina.


Członkowie Żywego Różańca spotykają się w każdy czwartek miesiąca na adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie różańcowej o godzinie 17.00.


W każdy drugi czwartek miesiąca uczestniczą we Mszy św. o godzinie 18.00 w intencji Rodziny Różańcowej i Radia Maryja. Po Mszy św. spotykamy się w sali na plebanii. Na początku spotkania ks. Radosław Pawłowski, opiekun grupy, wygłasza konferencję, po której mamy możliwość wymiany zdań i zadawania pytań na poruszony w konferencji temat. Tematy zawsze są aktualne. W spotkaniach uczestniczy ks. Proboszcz.

Naszą troską i zmartwieniem jest brak młodych członków w kołach Żywego Różańca. Zwykle do róż nalezą starsi parafianie, wielu z nich to ludzie chorzy, niewychodzący z domu. Cieszymy się udziałem we wspólnocie różańcowej ludzi chorych, ich modlitwa ma tym większą wartość, ze łączy się z ofiarą ich krzyża i cierpienia. Z troską myślimy jednak o tym, by codzienna modlitwa różańcowa nie zaginęła, ale obejmowała wciąż nowych wiernych. Jesteśmy przekonani, ze jest ona skuteczna w intencjach, w których się modlimy: za Kościół, Ojca św., za naszą Ojczyznę, parafię, nasze rodziny i nas samych.


Osoby, które zechciałyby do nas dołączyć i mieć udział w nadprzyrodzonych laskach wynikających z odmawiania Różańca we wspólnocie, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
1,437,912 Unikalnych wizyt