Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Sakramenty święte

Spowiedź (sakrament pokuty):


  • codziennie w czasie mszy św.

  • w niedziele 15 min. przed każdą mszą św. oraz podczas mszy

  • w I piątki miesiąca: 6.30-9.00 i 15.00-18.30Chrzest

Udzielany jest w I i III niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.


Przynajmniej dwa tygodnie wcześniej trzeba zgłosić chrzest w kancelarii parafialnej przedkładając akt urodzenia dziecka z USC.


Rodzicami chrzestnymi dziecka mogą być tylko katolicy - osoby wierzące, mogące przystępować do sakramentów. Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania oraz ci, którzy żyją w związkach niesakramentalnych.


Rodzice dziecka oraz chrzestni proszeni są o wysłuchanie nauki przed chrztem (w piątek przed niedzielą chrztów o godzinie 19.00 w salce na plebanii).

Bierzmowanie

Kandydaci do bierzmowania - uczniowie klas III Gimnazjum - uczestniczą w katechezie parafialnej dwa razy w miesiącu w I i IV poniedziałek miesiąca.

o godz. 18.00 - Msza św., a po niej – konferencja.


Ponadto uczestniczą we Mszy św. w każdą niedzielę i święta roku liturgicznego o godz. 9.30. Dorośli uczestniczą w cotygodniowej katechezie przygotowującej do bierzmowania na 8 tygodni przed przyjęciem tego sakramentu (wg ogłoszeń parafialnych).


Za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania odpowiedzialny jest ks. dyr. Stanisław Janowiak CM.
Pierwsza Komunia św.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w każdą niedzielę i święta roku liturgicznego we Mszy św. o godz. 11.00. Rodzice proszeni są o uczestnictwo w konferencji w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00.
Namaszczenie Chorych

Chorym Komunia św. jest udzielana w domach w I piątki miesiąca od godz. 9.00.

W sytuacjach nagłych kapłan odwiedza chorego na zgłoszenie skierowane do parafii. Chorych przebywających w pabianickim szpitalu obsługuje ksiądz kapelan z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Tel. 42-215-89-99.
Kapłaństwo

W intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00.


Ci, którzy pragną swoje życie poświęcić kapłaństwu lub życiu zakonnemu proszeni są o kontakt z ks. proboszczem.
Małżeństwo

Pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński w Kościele katolickim, na mocy konkordatu skutkującym także w prawie Rzeczypospolitej Polskiej, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej przynajmniej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.


 

 

 

 

 

KOMUNIKAT RADY DS. RODZINY W SPRAWIE "INTERNETOWYCH KURSÓW PRZEDMAŁŻEŃSKICH"


W związku z tym, że pojawiają się grupy osób, które próbują oferować narzeczonym przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa w formie różnych warsztatów i kursów internetowych Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że zgodnie z ustaleniami Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin przyjętym podczas 322. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie dnia 1 maja 2003 roku osoby, które prowadzą katechezy, przedmałżeńskie bądź katechezy przedślubne powinny posiadać misję kanoniczną, a treści przekazywane podczas warsztatów imprimatur Biskupa Diecezjalnego.


Szczególny niepokój duszpasterzy budzą ostatnio środowiska zebrane wokół platformy internetowej nauki.pl, które próbują oferować swoje kursy wyłącznie przez Internet. Praktyka taka jest sprzeczna z obowiązującymi metodami prowadzenia katechez i uniemożliwia narzeczonym, w okresie przygotowania do małżeństwa, bezpośredni kontakt z kapłanem i Doradcami Życia Rodzinnego. Środowisko to nie uzyskało imprimatur żadnego Biskupa na przekazywanie treści zawartych w naukach internetowych. W związku z tym, certyfikaty ukończenia internetowych nauk przedmałżeńskich, nie mogą być w żadnym razie podstawą do zaliczenia katechez przedmałżeńskich czy przedślubnych, obowiązujących w Kościele w Polsce. Prosimy o przekazanie tej informacji Czcigodnym Księżom Proboszczom.

W imieniu Rady ds. Rodziny KEP

Bp Jan Wątroba
Biskup rzeszowski
Przewodniczący Rady do Spraw Rodziny KEP

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
1,437,941 Unikalnych wizyt