Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

III Zakon ?w. Franciszka

Grupy Parafii nmpo12_nmp w Pabianicach

Święte miasto Asyż jest znane na całym świecie poprzez ten jeden fakt, ze w nim narodził się św. Franciszek, który postanowił naśladować Chrystusa poprzez pokorę i ubóstwo.


Wśród wielu duchowych rodzin powołanych do życia w Kościele jest tez rodzina franciszkańska, a w niej III Zakon św. Franciszka. Przy naszej parafii istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, który liczy kilkanascie osób.


Członkowie tej grupy zobowiązują się do życia według Ewangelii na sposób św. Franciszka. Franciszkanie świeccy zobowiązują się przez to do częstego czytania Ewangelii, przechodzenia od Ewangelii do życia i od życia do Ewangelii. Członkowie III Zakonu św. Franciszka starają się nieść ludziom radość, nadzieję, pomoc i otuchę poprzez modlitwę, Msze św. i częste przystępowanie do Komunii św.


W celu animowania ducha wspólnoty, zbieramy się w każdą czwartą niedzielę miesiąca w kościele na Mszy św. o godz. 15.30, po czym mamy wspólne modlitwy i konferencję z ks. opiekunem Andrzejem Paluchem.

 


Wierni, którzy pragną należeć do Grupy Franciszkańskiej, naśladować św. Franciszka i żyć dalej w świecie, po rocznej próbie, składają profesję przyrzekając przez cały czas swego życia postępować według Ewangelii, zachowując regułę i konstytucje III Zakonu św. Franciszka.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme designed by Max Toball
Copyright Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach ul. Zamkowa 39 tel. 42 215 28 23 © 2011
1,437,889 Unikalnych wizyt